Ваша ідея покращення району!

Заповніть, будь ласка, форму

Заповнити

Інтерактивна карта Підзамче

Інтерактивна карта

Цікаві об'єкти на Підзамче

Переглянути карту

Відеоматеріали

Відеоматеріали

Про об'єкти ревіталізації

Переглянути

Галерея

На Підзамче оновили браму кам’яниці Шульців

В рамках проекту «Ревіталізація Підзамче» завершилась реставрація брами за адресою Б. Хмельницького, 56. Сама кам’яниця є прикладом елітного житлового будівництва в “австрійському” Львові. Віллу збудували як власне помешкання відомі архітектори брати Шульци, які вважаються основоположниками львівської сецесії. На фасаді збереглася таблиця з відповідним написом польською мовою: “Ян і Кароль Шульц, архітектори і власники, збудували цей дім для власного вжитку у 1896 р.”

 Реставрація брами стала приводом до об’єднання мешканців будинку навколо спільної мети.

«Я довідався про проект спочатку з соціальної мережі, згодом побачив у нашому  будинку оголошення, ну і нарешті Ви завітали до нас. З приводу цього проекту були побоювання чи сусіди забажають долучитися, адже у будинку вже понад 30 років не проводилося жодних ремонтних робіт і всі мешканці вже звикли так жити. Але, попри мої побоювання, всі мешканці радісно відгукнулись, розуміючи, що таку чудову можливість просто не можна втратити. Цей проект, без сумніву, позитивно вплинув на стосунки між сусідами,» – зазначив мешканець будинку Юрій Васько.

Про особливості роботи з цим об’єктом розповів реставратор Олександр Савчук:
«Відновлювальні роботи тривали півтора місяці. Двері були покриті маслянистою речовиною, завдяки якій збереглися у досить гарному стані, але цей шар потрібно було очистити. Окрім того, були зашиті усі вставки, замінені завіси.»

 Ярина Мельник, координатор проекту «Ревіталізація Підзамче»:
«Ми дуже задоволені результатом та співпрацею із мешканцями. Вони справді цінують будинок та переймаються його станом. Сподіваємося, що реставрація вхідної брами буде поштовхом до  відновлення усієї кам'яниці Шульців.»

Партнери проекту