Ваша ідея покращення району!

Заповніть, будь ласка, форму

Заповнити

Інтерактивна карта Підзамче

Інтерактивна карта

Цікаві об'єкти на Підзамче

Переглянути карту

Відеоматеріали

Відеоматеріали

Про об'єкти ревіталізації

Переглянути

Галерея

На Підзамче закінчили облаштування внутрішнього двору

В рамках проекту «Ревіталізація Підзамче» 29 лютого відбулась презентація внутрішнього двору за адресою вул. Остряниці 12-14, вул. Скидана 4. Відновлення двору – це унікальний проект, який спеціально розроблявся архітектором у тісній співпраці з мешканцями навколишніх будинків та відповідно до їхніх побажань. Від початку минулого року мешканці Підзамча мали нагоду подати свій двір на конкурс, а організатори відбирали конкретні об’єкти відповідно до пріоритетів та можливостей проекту.

Олександр Кобзарев, директор Інституту міста:

Район Підзамче зараз знаходиться в не найкращому стані, зокрема, через те, що колись там працювало багато індустріальних підприємств, які зараз не працюють, як раніше. І тому дуже важливу роль мають взяти на себе активні мешканці, які би об’єднувались для того, щоб робити якісь покращеня. Мета Інституту міста і цього проекту на Підзамче –стимулювати такі об’єднання, допомагати їм зорганізуватися для того, щоб вони реалізували свої задуми. І якраз оцей двір – це є добрий приклад того, як мешканці організувалися, як вони висловили, що вони хочуть зробити, як вони допомагали це робити — своєю працею, своїм фінансовим внеском. У такий спосіб вони перетворили один з пересічних двориків на чудове місце для спільного відпочинку. 

Ostrianytsi_12_before

Стан двору до відновлення

Мешканці були активно залучені до роботи над проектом внутрішнього двору. Впродовж обговорень з архітектором було встановлено необхідні  функції, які потрібно забезпечити у дворі: можливість тихого відпочинку, садівництва, заняття спортом, господарські потреби. При цьому, команда проекту намагалась залишити вільною якомога більшу площу газону, який можна буде «обживати» згодом відповідно до потреби: щось майструвати, ставити шезлонги влітку тощо. У подвір’ї встановлено 7 лавок, перголу для виноградної лози. Також проектанти передбачили спортивну зону – турнік з «шведською стінкою». Для садівництва передбачені кілька рабаток, а також стійки з квітковими боксами. Останні також виконуватимуть функцію частини конструкції для сушіння білизни. 

Ostrianytsi_12_work

Ремонтні роботи

Ярина Мельник, координатор проекту:

Концепція цього двору передбачає поєднання функціональних господарських та відпочинкових зон. Від початку обговорень майбутніх змін мешканці постійно наголошували на важливості збереження якомога більшої кількості площі для декоративного садівництва. В рамках проекту  додатково закупили понад 50 рослин та запросили ландшафтного дизайнера для проведення консультацій. То ж у всій красі дворик побачимо з весни.

Роботи із облаштування двору коштували 116 тисяч гривень, з них внесок мешканців становив 7 тисяч. 

Ostrianytsi_12_after

Стан двору після відновлення

Партнери проекту