Ваша ідея покращення району!

Заповніть, будь ласка, форму

Заповнити

Інтерактивна карта Підзамче

Інтерактивна карта

Цікаві об'єкти на Підзамче

Переглянути карту

Відеоматеріали

Відеоматеріали

Про об'єкти ревіталізації

Переглянути

Галерея

"Ревіталізація Підзамче": спільний досвід і практики

18 грудня Інститут міста презентував напрацювання проекту «Ревіталізація Підзамче», який він реалізовує спільно з Інститутом розвитку міст з Кракова. У семінарі, на якому були підбиті проміжні підсумки проекту, взяли участь представники місцевої влади, МЗС Республіки Польща, мешканці Підзамча, а також представники дружніх ініціатив, які також працювали над темою цієї дільниці Львова.


Олександр Кобзарев, директор Інституту міста:

«Основний успіх полягає в тому, що ми притягнули певний інтерес до цього району. На сьогодні на Підзамче, окрім нашого проекту, є вже декілька ініціатив, які працюють з цим простором, з’являються нові ідеї, які значно оживляють життя в цьому районі, роблять його цікавішим, активнішим. І чим більше ми таких активностей будемо проводити, тим більше ми будемо повертати віру мешканцям цього райому в те, що він вартий уваги, він цікавий, комфортний, і вони мають вкладати свої зусилля в його покращення».

Впродовж року в рамках проекту «Ревіталізація Підзамче» було відновлено два подвір’я, площу, дитячий майданчик, сквер, відреставновано три вхідні брами,виконано два муралі та розроблено туристичне ознакування. Окрім того, ця дільниця стала осередком культурних ініціатив – було проведено «Фестиваль сусідів», який організувала ініціативна група «Йота», а також майстер-клас з ревіталізації індустріальних споруд від Асоціації культурних індустрій.

seminar_pidzam4e_1


Ярина Мельник, координатор проекту «Ревіталізація Підзамче» у Львові:

«Цього року проект «Ревіталізація Підзамче» був дуже насичений подіями та результатами. Команда проекту познайомилась із величезною кількістю мешканців, які допомагали у реалізації задумів. Ми раді сьогодні бачити їх на семінарі. З однієї сторони заходи проекту важливі для покращення благоустрою Підзамча, збереження матеріальної спадщини та промоції району, з іншої - це комунікаційна платформа для мешканців: за кожним результатом проекту – десятки спільних зустрічей та обговорень. Ми раді, що вже на другому році реалізації проекту, підзамчани активно спілкуються, вирішують спільні проблеми та будують плани на майбутнє і після завершення співпраці з Інститутом міста. Наприклад, після реставрації дверей встановлюють магнітний замок, після відновлення двору – ремонтують двері та під’їзд, займаються вирішенням питань транспортного сполучення району. Саме таке утвердження активної місцевої громади і є головним пріоритетом проекту».
 
Зоряна Рибчинська, доцент кафедри філософії мистецтва ЛНУ ім. Івана Франка, організатор «Фестивалю сусідів» на Підзамчі:

«Семінар Інституту міста дав можливість побачити певну цілість і тяглість проектів, що упродовж останніх років реалізовують на львівському Підзамчі  різні інституції та організації.  Уже зараз можна зауважити можливо не надто масштабні, однак відчутні зміни у ставленні мешканців до своєї дільниці, а також до пропозицій співпраці. На мою думку, найцінніше, що вдалося досягти за цей час, - народження відчуття солідарності між окремими мешканцями, між ними і учасниками проектів та культурними активістами. Це те, що нам слід спільно плекати й розвивати у наступні роки і що стане запорукою кардинальних якісних змін цієї ще досі вповні непоцінованої частини Львова».

seminar_pidzam4e_2


Наталя Отріщенко, соціолог, координатор проекту «М(ої) Розповіді» Центру міської історії Центрально-Східної Європи

«Розбудова громадянського суспільства починається знизу, її не можна нав'язати чи привнести ззовні. Минулий рік показав, що в нашій країні можливі позитивні зрушення і люди готові працювати разом для спільної мети. Семінар "Ревіталізація Підзамче" був хорошою ілюстрацією того, як різні ініціативи можуть залучати спільноту мешканців і разом творити зручний громадський простір. Проекти, різні за своїми завданнями та наповненням, усе ж об'єднані спільною ціллю: "вивести" мешканців зі своїх квартир та зробити крок назустріч творенню спільноти відповідальних та залучених громадян міста. Більше того, Підзамче, як колись індустріальний район, що був місцем низки урбаністичних експериментів, має значні перспективи для творення спільної просторової ідентичності базованої на історичній пам"яті про його минуле».


Більше фото з семінару ТУТ

Партнери проекту