Ваша ідея покращення району!

Заповніть, будь ласка, форму

Заповнити

Інтерактивна карта Підзамче

Інтерактивна карта

Цікаві об'єкти на Підзамче

Переглянути карту

Відеоматеріали

Відеоматеріали

Про об'єкти ревіталізації

Переглянути

Галерея

Будівля колишньої 5-ї гімназії

Будинок збудовано у 1905 - 1907 рр. у стилі пізньої сецесії. Тут розташувалася 5-а гімназія ім. С.Жолкевського, яку перемістили сюди з Бернардинського монастиря. Гімназія була польським освітнім закладом, але її відвідувало багато української молоді. Тут навчався композитор Василь Барвінський. У радянському Львові в будівлі діяв технікум кінематографії. Сьогодні в будинку розмістилися філія Київського національного університету культури і мистецтв та підрозділ Європейського університету фінансів, інформаційних систем, менеджменту та бізнесу.

Приміська кам’яниця сер. 19 ст.

Будинок є пам’яткою типової приміської забудови Львова середини 19 століття. Це один з небагатьох збережених зразків архітектури Підзамча ще до широкого індустріального розвитку дільниці. Будівля мала виробниче призначення і використовувалася, ймовірно, як реміснича майстерня. На початку 20 ст. в будинку розташувалася філія Міського закладу для невиліковно хворих та одужуючих.

Церква святої Параскеви П'ятниці

Храм св. Параскеви - важлива пам’ятка архітектури давнього Львова. Будувався упродовж 14-15 ст. Оригінальна споруда, яка виконувала також функції північного оборонного бастіону“княжого города”, була знищена пожежею. Відбудована у 1644 р. на старому зрубі - із збереженням основних романо-готичних форм та архаїчного планування. Тому, у ансамблі храму дзвіниця з’єднана з корпусом церкви, що нехарактерно для української сакральної архітектури. Вплив стилів ренесансу та бароко проявився здебільшого у декоративних деталях споруди. Кошти на відбудову, зокрема, надав молдавський господар Василь Лупул.

Детальніше: Церква святої Параскеви П'ятниці

Дім, у якому мешкав письменник С. Грабінський

У цьому будинку жив відомий польський письменник Стефан Грабінський (1887 - 1936), один з основоположників жанру “літератури жахів”. Письменник, якого охрестили “польським Едгаром По”, народився у м. Кам’янка-Струмилова. Ще у шкільному віці Грабінський разом з матір’ю переїхав до Львова. У помешканні на вулиці Лобачевського прожив майже усе своє життя. У більшості своїх творів письменник змальовував Львів. Похований Стефан Грабінський на Янівському цвинтарі.

Партнери проекту